Kinderen letten op mamma
Dagje naar het museum Naturalis in Leiden met drie kids. Het is druk en ik voel de onrust al opkomen. Hoe hou ik dit spul bij elkaar? Heb zin om van de kinderen en het museum te genieten. Maar soms heb je een ingeving nodig hoe de controle los te laten.
Gestuurd door het idee dat ik helemaal geen zin heb in commando`s als `kom hier`, `blijf af`, `ga mee`, `let op` en `luister`, krijg ik een ingeving. De kinderen gaan op mij letten! Voor de zekerheid geef ik ze alle drie een briefje mee met mijn telefoonnummer.
In de zalen gaat iedereen vervolgens heerlijk z`n eigen gang. Ik zie ze regelmatig mijn kant op kijken. Zodra ik post vat bij de uitgang komen ze al naar me toe.
We zijn drie uur binnen geweest. Na afloop had ik al mijn energie nog over. En de kinderen? Die zaten op de terugreis tevreden op de achterbank van de auto, omdat ze goed op mama hadden gelet.
Yvonne Blok
4 januari 2012
Toelichting
Heb je zelf een omdenkverhaal? Doe mee aan de wedstrijd!
Lust je er wel pap van?!
Vers van de pers geïnformeerd worden over de nieuwste casus?
Volg @omdenken op Twitter!

